Curling Rocks Header Image
 

Past Event Winners

2017/2018 Wall Of Fame

2017 CHCC Turkey Spiel Winners

CHCC 2017 Turkey Spiel Winners
Gerald Fallu, Pat Taylor, Ginette Fallu, Terry Kuzma

2016/2017 Wall Of Fame

2017 Crystal Heart Winners

Crystal Heart - Senior Division - Consolation Event Winners
Skip: Rose Moore, 3rd: Nancy Wortman, 2nd: Shirley Wood, Lead: Barbara Jeppel, Alt: Nancy Long (missing)

2017 Crystal Heart Winners

Crystal Heart - Senior Division - First Event Runners-Up
Skip: Dawn Blackman Overton, 3rd: Christine Henry, 2nd: Myrna Latham, Lead: Linda Charbonneau

2017 Crystal Heart Winners

Crystal Heart - Senior Division - First Event Winners
Skip: Joanne Miller, 3rd: Nancy Roantree, 2nd: Karen Peters, Lead: Joanne Gizzi

2017 Crystal Heart Winners

Crystal Heart - Open Division - Third Event Winners
Skip: Kathryne Jessup, Third: Tracey Neville, Second: Erin Todd, Lead: Christine Bourque

2017 City of Ottawa Winners

Winners of the City of Ottawa - Ottawa Valley Curling Association Event
Skip - Bob Matheson, 3rd - Doug Parsons, 2nd - Dave Bowman and lead - Lou Berube.

2017 Day Ladies Roy Trophy Winners

Day Ladies Winners of the Roy Trophy (An LCA Event)
Skip: Dawn Overton, Third: Christine Henry, Second: Myrna Latham, Lead: Linda Charbonneau.

2017 Day Men Flegel Trophy Winners

Day Men Flegel Trophy Winners
Gary Attfield, Albert Cole, Jeff Sanderson.

2017 U18 Regional Winners

- Team McNamara -
congratulations to our U18 boys team on going to Provincials!

2017 Ed Flowers Trophy Winners

Day Men 2017 Ed Flowers Memorial Trophy Winners.
Doug Woods, Harold Humber, Dave Henry, Joe Lajeunesse

2016 OVCA Sr Mixed Winner

2017-01-22 OVCA SR Mixed Winner.
Presenter: Yvan Dubeau - Safeguard,   Lead: Ginette Fallu,   Second: Richad Davis,  Third: Wendy Erickson,  Skip: Gerald Fallu

2016 Presidents Trophy Winners

Day Men President's Trophy Winner on 2016-11-25
From Left to right: 2nd: Harold Campbell, 3rd: Wayne Attfield, Skip: Gerald Fallu, Lead: Dave Henry

2016 waterlook Fall Classic Winners

Kitchener / Waterloo Fall Classic Winners
From left to right: Jillian Page - lead, Hannah Wallingford - second, Dayna Cullen - third, Emma Wallingford - skip, Dan Cogliati - coach

2016 Hope / Beddoe Bonspeil

Hope / Beddoe Bonspiel (Nov 15-17, 2016)
Day Ladies President, Lynda Kennedy, presents prizes to the runners-up for the Edythe Huston trophy; Elaine Panke, Sandy Paterson, Carolyn Murphy and Liz Curran.

2016 Turkey Speil Winners

2016 TURKEY SPIEL WINNERS– Sponsored by Saslove’s Meat Market
Team Hayward (Skip - Tom Hayward, 3rd - Rick Weber, 2nd - Howard Friendly and Lead - Jim Larocque)
View Event Summary

2016 Super Speil Champions

2016 Junior Superspiel Winners
Left to right: Dan Cogliati - coach, Jillian Page - lead, Hannah Wallingford - second, Dayna Cullen - third, Emma Wallingford - skip